Weak point . cтрах

Луганськ

Цей текст написаний рівно десять років тому у Луганську за однією з останніх парт аудиторії першого корпусу ЛНУ імені Тараса Шевченка під час пари, світлої пам’яті, Ужченка Віктора Дмитровича. Він розтлумачував нам поняття “концепт” у лінгвістиці. Я ж тим часом розбирала на атоми концепт “страх”. Фото до тексту зроблені в Луганську, Лутугіне, Торецьку (колишній Дзержинськ, Донецької області). У місцях слабкості. Моїх weak points.

Що змушує нас, веселих, безтурботних, упевнених у собі, часом нахабних, а часом нервових, ставати сумирними, покірними, прибитими до землі? Страх… Ця жахлива, потворна істота, позбутися якої я б воліла понад усе, та яка перевертнем повертається знову і знову. Цей страх має різні обличчя: страх смерті, небезпеки, втрати набутого майна, страх лишитися самому. Однак найбільшим є страх утрати близьких.

Евгения Сеник Луганск Украина
м. Луганськ

Коли він вкотре накриває тебе, ти робишся таким слухняним і вразливим, шукаючи крізь притулку і захисту. Ти приходиш до матері, якій дуже часто мав звичку відповідати криво і поспішно, і так, ледь чутним голосом починаєш говорити щось банальне, заїжджене, але надзвичайно ніжне й зворушливе. Ти боїшся навіть трохи підвищити голос, бо що як раптом втратиш її, втратиш ваш зв’язок.

Торецьк
м. Торецьк

Або підходиш до батька, з яким ви так часто сперечаєтесь, гримаєте одне на одного, і так рідко знаходите спільну мову, сідаєш біля нього і просто мовчиш. Потім питаєш щось без діла, цікавишся про нинішній політичний стан у країні (про що вже давно набридло чути з усіх боків), тільки тому, що батько дуже любить обговорювати цю тему. І ти робиш це для того, щоб він просто говорив, а ти слухав. Так просто сидів і слухав.

Лутугіне
м. Лутугіне

Чи з сестрою, з якою колись не могли поділити речей чи домовитись, хто прибиратиме наступною, зараз так хочеш схопитися і піти шляхами дитинства. Піти на річку, згадувати кумедні та відчайдушні дитячі історії, і сміятись, перебиваючи одна одну. А потім, лягаючи спати, вимкнути світло і розмовляти довго-довго, до повної утоми.

Торецьк
м. Торецьк

Або ж приїздиш до давньої подруги вночі. Поруги, з якою ішли пліч-о-пліч крізь юнацькі кризи і з якою останньо все не вистачало часу зустрітись. Ви сідаєте на кухні і розмовляєте до п’ятої ранку. Ви б говорили ще довше, але очі вже ледве вдається тримати бодай напіврозплющеними. Можливо, ви лягаєте спати ще й тому, що страх зникає і стає якось спокійніше на душі. Тому що рідні близько, а друг тут, поруч, сидить на табуреті і нікуди не збирається зникати з твого життя. Тож можна спокійно спати.

Лутугіне
м. Лутугіне

Оцей підступний страх приходить тоді, коли ти втрачаєш щось вартісне або ж узагалі безцінне. Ти втрачаєш в одну мить те, що думав ніколи не втратиш, що тримаєш міцно і назавжди. Аж ні, раптом розумієш, що те, що є сьогодні, навіть найнадійніше, завтра може вже не бути. Тоді приходиш до висновку, що найпостійнішою і сталішою рисою життя є його непостійність, змінність. При чому світ не змінюється, змінюємося ми в ньому і наше ставлення до нього, змінюються наші думки. Міняються і люди, що поруч з нами, близькі нам. А дехто йде…

Луганськ
м. Луганськ

І не завжди так буває, що ми – усі, хто були розташовані близько один до одного в житті, – рухаємося далі в одному напрямку. Частіше навпаки. Тоді ми втрачаємо наші зв’язки, губимося у просторі. І знову цей страх – тільки б не втратити назавжди…

Зона АТО
Зона АТО

Втрати знімають з нас шкіру. Роблять до болю вразливими. До болю покірними перед вироком долі. Тиснуть на слабкі місця, віднаходять твій weak point. І як результат – ми пом’якшені болем утрат.

Луганськ
м. Луганськ

Зайве говорити, що дорогих нам людей треба цінувати завжди, незалежно від нападів страху, слабкості, втоми… Показувати, як багато вони для нас означають, поки не пізно. Поки не справдилося те, чого так боїмось.

Comment section

2 думки про “Weak point . cтрах

  1. Мдаааа воспоминания нахлынули…так хочется к родителям за их всегда праздничный стол, так не хватает здесь родненьких

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

arrow-pointing-downcaret-down