Гарячий шоколад

Ми сидимо в просторій вітальні і гріємося гарячим шоколадом та свічками. Я знаходжуся у цій старій кімнаті, немов у музеї, одразу з двома Сарами. Одна сидить на старій зеленій канапі з пледом на колінах й радіє, що я запропонувала зварити для нас гарячий шоколад. Інша ж Сара дивиться мовчки на те, як ми розмішуємо у чашках зі старого вишуканого сервізу мед і робимо перші ковтки. Що як вона берегла цей сервіз для особливих гостей? І чи є ми цими гостями?

Вона дивиться на нас зі стіни, а тому вже нічого ніколи не скаже. Попри те вона із нами, вона є скрізь. Нею наскрізь просякнута оця стара стокгольмська квартира. І ми, тимчасові гості цього невблаганно осіннього міста, наповнили собою кімнати, які колись сповнювались її життям. Я радію затишній розмові із Сарою. Тільки заради цього я і запропонувала зварити шоколад з мигдальним молоком та цинамоном. Мені стало враз самотньо в кімнаті, де жила раніше інша Сара. Я не знаю цього напевно, але відчуваю. Найбільше, коли сиджу за великим білим столом, запалюю свічку й пишу. Думаю, вона теж багато писала. За цим столом.

А поки не закінчився шоколад у чашці, Сара питає мене про літературу. Про те, як я пишу. Я ж розказую про ці короткі тексти. Вони не є ні для кого важливі, а тільки для мене. І за це я любою їх найбільше. Бо можу бути в них до останньої крапки відвертою. І безкінечно буденною. Писати про банальні речі, які важать для мене життя. Які є для мене самим життям. Під мікроскопом.

Гарячий шоколад, Сара і ще одна Сара…

27.10.19

Comment section

1 думка про “Гарячий шоколад

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

arrow-pointing-downcaret-down