Дзен із Бредбері

Дуже хочеться змістовно помовчати. Мовчати і слухати старого друга, старого гуру.

Вмоститися у кріслі на балконі поміж лимонним деревом і кумкватом, лавандою та геранню, і слухати улюбленого майстра про те, як він вперше заробив круглу суму на своїх «Марсіанських хроніках», не зважаючи на прийняту ним обітницю бідності.

Всотувати кожне слово, немов і самій підіймати келих і смакувати кульбабовим вином разом із його автором. Слухати від перших уст про його дитинство, великий зелений рів і мешканців Ґрінтауна.

Дивуватися змінам у сюжеті «451 за Фаренгейтом», які зробив Рей Бредбері, адаптуючи текст для театру і дозволяючи героям самим вести його до несподіваних поворотів.

Але найбільше хочеться завмирати і просто прислухатися до його порад. Занотовувати, запам’ятовувати, вбирати у себе й ховати за пазуху. Зрештою, і самій хапати пензлик чи олівець й витворювати власні сюжети.

Щоранку я зриваюся з ліжка і наступаю на міну. Ця міна – я сам. Після вибуху цілий день збираю себе до купи по шматках. Тепер ваша черга. Вставайте!

«Дзен у мистецтві написання книг» – це є книжка для письменників, захоплених письменництвом читачів, а також для всіх поціновувачів Рея Бредбері. Книжка містить у собі 13 есеїв, написаних у різні життєві періоди автора. Усі вони про творчий процес, радість від письменництва, труднощі і виклики, а ще про відомі твори Бредбері та його становлення як письменника.

О, мало не забула, ця книжка також про дзен! Слово, яке Бредбері почув за кілька тижнів до видання цієї книги. І хоча воно й було комерційним ходом у назві книжки, тим не менше саме «дзен» описує найкраще внутрішній стан автора у процесі написання тексту.

Якщо ж розмова з майстром вас захопить так сильно, що ви не захочете його відпускати, він прочитає вам ще кілька поезій на прощання. Тоді й настане ваша черга творити!

Comment section

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

arrow-pointing-downcaret-down