“Будинок із сірників” у пошуках власної домівки

 

Днями ми запустили кампанію зі збору коштів для видання книжки “Будинок із сірників, взятих із різних коробок” з ілюстраціями Сергія Костишина. Над романом я почала працювати ще у 2012 році. Дослідження теми, її осмислення і власне написання тексту тривало близько 5 років. Отож роман завершений понад рік тому, але видавництво для нього нам досі не вдалося знайти. У пошуки було вкладено дуже багато сил, ми мали великі надії і сподівання, але всі вони вели й до великих розчарувань. Тоді виникла ідея просити підтримки друзів, знайомих і всіх небайдужих людей.  

Про роман Будинок із сірників, взятих із різних коробок

У романі найперше йдеться про “дім”, а скоріше про бездомність. Уособленням “бездомності” є персонажі книги, життєві історії яких та портрети базуються на реальних подіях, проте розглядаються крізь призму художнього твору. Кожен із героїв з різних причин втратив або добровільно покинув колишнє місце в суспільстві.

Попередньо я провела деякий час у швейцарській спільноті для бездомних, збираючи матеріал для майбутньої книги. Також протягом кількох років була волонтеркою спільноти для безпритульних “Ослея” у Львові. Отриманий досвід спільнот двох країн дав мені змогу порівняти та проаналізувати спільні та відмінні риси соціуму.

Що є не менш цікавим – моя власна історія. Адже коли я вперше вирушила у швейцарську спільноту у 2012 році, щоб збирати матеріал для книжки, то спробувала вжитися в “роль” бездомного. А з останнім приїздом зі злого жарту моєї творчої долі стала у буквальному сенсі безпритульною. Мій дім залишився на окупованій території. Про все це я пишу у “Будинку із сірників” – про різні причини втрати домівки.

Майже кожен розділ розповідає окрему історію чи то одного з мешканців спільноти, чи то працівників або ж волонтерів, чи то оповідачки. Змальовуючи кожного окремого персонажа, я прагнула надати портрет тим, кого “високе суспільство” воліє оминати і не бажає бодай щось про них знати. У моєму тексті бездомні набувають чітких рис, вони є олюдненими, маючи імена, характери, кожен свою неповторну історію.

Однією з провідних ліній є також пошук сенсів оповідачки. Їх вона і відшукує у долях тих, хто втратив свої домівки, а також у власному досвіді.

Чому GoFundMe і чому CHF?

Для реалізації будь-якого проекту потрібна команда. Письменник часто є безпорадним, коли йдеться про гроші. Моїм великим щастям є люди у моєму житті, які допомагають не здатися, які шукають вихід разом зі мною. Особливо, коли двері видавництв закриваються одні за одними. У будинку із сірників я є не одна, тому й пишу, що проект є “нашим”, а не лише моїм.

Є безліч платформ, де можна збирати гроші на різні проекти. Але деякі з них обмежені дедлайнами і мають певні пастки. Наприклад, якщо у вказаний проміжок часу ви не набираєте зазначену суму, то не отримуєте нічого. Усі зібрані гроші йдуть до платформи, де розміщується ваш проект. GoFundMe відрізняється тим, що ми можемо отримати будь-яку суму, навіть якщо вона не досягатиме зазначеної мети. Гроші жертводавців не зникнуть, вони всі дійдуть до нас. Від зібраної суми однак залежатиме якість паперу, видання, кількість примірників. Тобто книжку ми видамо, якщо зберемо кошти бодай на найменший тираж. Саме тому важливим є будь-який внесок.

Тепер поясню, чому саме швейцарські франки (CHF). Платформа GoFundMe не співпрацює з українськими банками. І тут мені знову потрібна була допомога. Я потребувала менеджера проекту, надійну людину за кордоном, яка б взяла на себе відповідальність за фінансову сторону. На жаль, ми не могли вести проект з України, тому й пішли в обхід – через Швейцарію. Саме тому ви бачите на платформі не Львів чи Київ, а Базель; а валюту пожертвувань – швейцарські франки. Як тільки сума буде зібрана, усі кошти будуть переказані у видавництво. Яке саме? Я поки що потримаю у секреті.

Як пожертвувати гроші?

Ще однією перевагою GoFundMe є можливість отримувати “Offline Donation”. Тобто якщо ви хочете пожертвувати кошти на цей проект, але система GoFundMe є для вас занадто складною, а CHF незрозумілими, ви можете переказати їх мені у гривнях або дати при особистій зустрічі за чашкою чаю 🙂 Усі пожертви, навіть здійснені оffline ми вносимо на сторінку платформи, вказуючи ваше ім’я (за винятком, якщо ви захочете пожертвувати гроші анонімно). Таким чином ви й самі можете слідкувати за збором коштів і бачити, що зараховуються навіть ті пожертви, які були зроблені оffline.

Якщо ви хочете зробити пожертву безпосередньо на платформі GoFundMe, варто перейти за цим посиланням і натиснути на Donate Now.

 

Після чого ви перейдете до наступного розділу, де й можна буде вказати суму пожертви, ім’я та реквізити банківської картки.

 

 

Більшість думає, що їм не під силу допомогти комусь здійснити його мрію. Але це не так. Тут важливою є кожна гривня. Якщо якомога більше людей побачать цей проект і пожертвують кілька гривень, євро, доларів чи франків, то наблизять його до кінцевої мети – видання книги. Я ж переконана, що такі книги як ця, допоможуть заповнити певну нішу і вестимуть до порозуміння різних соціальних прошарків. Ця книга зробить кожного її читача трохи добрішим, а ілюстрації Сергія Костишина допоможуть краще відчути атмосферу роману й зануритися в історію кожного персонажа.

Якщо ж нам вдасться зібрати більшу суму, ніж та, яка потрібна для видання книги й оплати роботи ілюстратора, решта грошей буде пожертвувана львівській спільноті для безпритульних “Емаус-Оселя”.

Я вірю у вашу допомогу та небайдужість!

Пожертвувати гроші на видання книжки “Будинок із сірників, взятих із різних коробок”

 

 

Comment section

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

arrow-pointing-downcaret-down